پزشکی در آذربایجان

​​​ویدیو دیدنی از شهر زیبای باکو

دریافت آسان ویزای تحصیلی آذربایجان​​​​​​​

آذربایجان | Azerbaycan  آذربایجان را بهتر بشناسیم :

پایتخت : باکو
زبان : آذری
دین : اسلام
واحد پول : منات آذربایجان
جمعیت : 10.2 میلیون(2019)
اگر رشته انتخابی شما نیز برای آینده یکی از شاخه های گروه پزشکی ( پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی) است ؛
و تنها مانع شما قبولی در کنکور می باشد؛ آذربایجان با نداشتن آزمون ورودی می تواند یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای شما باشد.


دانشگاه پزشکی آذربایجان که در قالب دانشگاه دولتی باکو تاسیس شده است؛ دارای حدود 100 سال سابقه کار است. این دانشگاه آموزش پزشکی نظری را در استانداردهای دانشگاه های اروپا به دانشجویان خود ارائه می دهد، در حالی که اهمیت زیادی برای آموزش عملی نیز قائل است.
بنابراین، دانشجویان دانشگاه پزشکی آذربایجان برخلاف بیشتر دانشجویانی که در سایرکشورها مشغول به تحصیل در رشته پزشکی  هستند،
این فرصت را دارند که در بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک های باکو آموزش عملی ببینند.
در دانشگاه پزشکی آذربایجان، که در حال حاضر تقریباً 7500 دانشجو تحصیل می کنند؛ این دانشگاه 7 دانشکده مختلف دارد که 2 دانشکده آن به  پزشکی تعلق دارد و بقیه شامل دانشکده های داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی نظامی، بهداشت و بیماری‌های کودک و دانشکده پزشکی پیشگیری و زیست شناسی می باشد.

در حال حاضر ATÜ در رده بندی دانشگاه های جهان در رتبه 8163 قرار دارد و هر روز از بسیاری از دانشگاه‌ها پیشی می گیرد.
محوطه دانشگاه پزشکی آذربایجان از 4 بیمارستان، 6 خوابگاه، مرکز تحقیقات علمی و بسیاری از کلینیک ها، 2 سالن کنفرانس با ظرفیت بالا، امکانات ورزشی و استخرهای سرپوشیده و روباز تشکیل شده است.
تحصیلات در دانشگاه پزشکی آذربایجان در رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی امکان تحصیل به زبان ترکی آذری یا روسی وجود دارد، این در حالیست که در گروه های دانشکده پزشکی تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

دوره آموزشی در دانشگاه پزشکی کشور آذربایجان ۶ سال و در رشته های دندانپزشکی و داروسازی به ترتیب  شامل 5 سال و 4 سال آموزش است.
نداشتن هیچگونه امتحان ورودی در هنگام ثبت نام در این دانشگاه شناخته شده؛ توجه دانشجویان بین المللی علاقمند به رشته‌های  پزشکی را به خود جلب کرده است.چرا پزشکی در آذربایجان؟

1.امکان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی 
تحصیلات در دانشگاه‌ پزشکی آذربایجان، در رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی امکان تحصیل به زبان ترکی آذری و روسی وجود دارد. این در حالیست که در گروه‌های دانشکده پزشکی تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.
​​​​​​​
​​​​​​​2.امکان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور و مدرک زبان
​​​​​​​


3.هزینه تحصیل در دانشگاه ها از 500 تا 5000 دلار است.
هزینه های پایین اقامت و زندگی در آذربایجان:
این هم کلیات هزینه زندگی در باكو آذربایجان برای زندگی مناسب در این شهر.
بایستی بدانید این هزینه ها برای اجاره خانه در مرکز شهر باکو و حومه شهر باکو می باشد و سعی کردیم میانگین هزینه ها را برای شما نقل کنیم.
1.هزینه اجاره خانه در باكو آذربایجان در داخل شهر تقریبا 293.69 دلار. 
2.هزینه خرید ( خورد و خوراک ) تقریبا  31.8 دلار.
3.هزینه خرید لباس تقریبا برابر 232.26 دلار است. 
4.حمل و نقل با اتوبوس و مترو در مرکز شهر 8.81 دلار برای هر نفردرآمد بالای پزشکان در این کشور
در حال حاضر درآمد رشته های پزشکی در کشور آذربایجان جزو مشاغل پر درآمد در این کشور است اما ورود به این رشته و کار در بخش دولتی آنچنان آسان نیست. چرا که بیمارستان های دولتی این کشور تعداد کمی دارند و ورود به آنها نیاز به مهارت و اثبات تخصص و تجربه زیاد می باشد. البته مشاغل بخش خصوصی نیز می تواند درآمد بالای داشته باشد که نیاز به گذشت زمان و جلب و جذب مشتری است. در هر صورت کار پزشکی در آذربایجان در بخش خصوص می تواند چالش هایی را به خود به ویژه برای افراد خارجی داشته باشد. برای مثال زبان رسمی در این کشور آذری است و بخش کمی از مردم زبان انگلیسی صحبت می کنند لذا لازم است تا برای برقراری ارتباط با بیمار زبان آذری و حتی روسی یاد بگیرید.
در هر صورت برخی از مشاغل پزشکی در آذربایجان مانند جراح مغز که یکی از مشاغل سخت و بسیار تخصصی است دارای درآمد بالایی نیز می باشد. برای اخذ تخصص می توانید با تحصیل پزشکی در آذربایجان به این امر دست پیدا کنید.
یک پزشک در آذربایجان معمولاً ماهیانه حدود 6،930 منات درآمد دارد. محدوده حقوق از 2550منات (کمترین میانگین) تا 11،700 منات (بالاترین میانگین، حداکثر حقوق واقعی بالاتر). این متوسط ​​حقوق ماهیانه است که شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می شود.


 
 

 خدمات ما برای پذیرش دوره پزشکی در آذربایجان :

1. شروع پروسه با مشاوره رایگان، قدم اول برای مهاجرت تحصیلی می باشد که شما باید انجام دهید تا با تمامی جنبه های ادامه تحصیل در آذربایجان و مخصوصا دلیل انتخاب رشته های گروه پزشکی، آشنا شوید و بهترین دانشگاه و شهر برای مهاجرت تحصیلی را انتخاب کنید.

2. انتخاب زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل: این مورد می تواند نسبت به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت باشد.

(برای دریافت اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید)

3. آماده سازی مدارک تحصیلی:
 برای شروع پروسه اپلای باید مدارک مورد نیاز جمع آوری، ترجمه و تأیید شوند، که در شرایط مختلف و برای ارائه به سفارت یا دانشگاه می تواند بین زبان انگلیسی یا ترکی آذری و یا روسی متغیر باشد.

4. انجام مکاتبات با دانشگاه:
 با توجه به تصمیم شما، دانشگاه مورد نظر انتخاب شده و مکاتبات و هر گونه اقدام حضوری و غیر حضوری از طرف مؤسسه انجام می پذیرد، تا پذیرش قطعی از دانشگاه یا دانشگاه های مورد نظر به دست مؤسسه برسد.

5. مشاوره دریافت ویزا:
 ویزای دانشجویی آذربایجان را می‌توان به عنوان آخرین مدرک رسمی مورد نیاز برای هر متقاضی به منظورتحصیل در این کشور  قلمداد کرد. جهت اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان که به مراتب آسان تر از کشورهای اروپایی می باشد؛ مدارک مورد نیاز توسط موسسه آماده و به سفارت  ارائه میشود.
شرایط لازم جهت دریافت ویزا تحصیلی آذربایجان: 
متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور آذربایجان ادامه تحصیل دهند باید درخواست خود را برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان به سفارت خانه این کشور ارائه دهند. هزینه درخواست ویزای کوتاه مدت این کشور 100$ (دلار) می باشد. هزینه در نظر گرفته شده برای ویزای دانشجویی آذربایجان بلند مدت 200$ (دلار) می باشد. ویزای دانشجویی در این کشور تمام دوره های آموزشی دانشجویان بین المللی را پوشش می دهد. دانشجویان خارجی و بین المللی 7 روز پس از ورود به دانشگاه فرصت دارند به اداره پروتکل شورای شهر مراجعه کنند. بدین ترتیب ثبت نام های لازم را انجام دهند. بسیاری از متقاضیان برای تحصیل زبان انگلیسی را انتخاب می کنند.
متقاضیانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند، اما اگر فردی به اندازه کافی به این زبان تسلط نداشته باشد باید دوره های آماده سازی در نظر گرفته شده را بگذراند و سپس وارد دانشگاه شود. 
​​​​​​​

6. اقامت و تابعیت پس از اتمام تحصیل در آذربایجان:
یکی از مهم ترین سوالاتی که برای هر دانشجوی بین المللی پیش می آید این است که آیا بعد از پایان تحصیلاتش امکان ماندن در کشور مقصد را دارد؟ آیا پس از تحصیل فرصتی برای کاریابی دارد؟ شرایط اخذ تابعیت کشور مقصد چگونه است؟ متاسفانه در کشور آذربایجان بر خلاف سایر کشورهای مطرح جهان همچون انگلیس، کانادا، آلمان، فنلاند و غیره بعد از تحصیل فرصتی به شخص جهت جست و جوی کار نمی دهند و چنانچه دانشجو کاری تمام وقت را پیدا نکند نمی تواند در این کشور بماند. همچنین در این کشور، تابعیت تنها از پدر و مادر به کودک منتقل می شود. بدین ترتیب افراد خارجی چه کسانی که از طریق تحصیل در آذربایجان به این کشور آمده اند و چه کسانی که سایر روش های مهاجرتی را برگزیده اند، به تابعیت آذربایجان دست پیدا نخواهند کرد. در صورتی که در سایر کشور ها بعد از حداقل 6 و نهایتاً 10 سال زندگی در آن کشور، شخص می تواند برای اخذ تابعیت درخواست دهد.

​​​​​​​​​​​​​​  
       برای برنامه ریزی آینده خود در چارچوب ایده آل های خود بدون تأخیر در رویاهای خود با ما تماس بگیرید.
​​​​​​​​​​​​​​

     مزایای تحصیل در آذربایجان


تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در آذربایجان تحصیل می کنند. به ویژه دانشجویان ترکیه ، ایران و چین اکثریت کسانی را که می خواهند در آذربایجان تحصیل کنند ، تشکیل می دهند.

دانشگاه‌های پرطرفدار در آذربایجان
سه رتبه برتر در موسسات آموزش عالی آذربایجان بر اساس رتبه بندی جهانی(Hazar University: 651)، (Kafkas University: 700)، (Baku Devlet University: 701 )  می باشد. از آنجایی که این دانشگاه ها در 1000 رتبه بندی اول تعیین شده توسط YÖK قرار دارند ، دیگر نیازی نیست که دانشجویان تحصیلات تکمیلی مدارک اضافی مانند YKS / LYS را برای معادل سازی ارائه دهند. در آذربایجان بیشترین دانشگاه های ترجیحی:
دانشگاه فنی آذربایجان ، دانشگاه دولتی باکو ، دانشگاه دولتی گنجه ، دانشگاه پزشکی آذربایجان در رتبه اول قرار دارند.
سپس می توانیم دانشگاه هایی مانند دانشگاه ساخت و ساز و معماری آذربایجان ، دانشگاه دولتی فرهنگ و هنرهای زیبا آذربایجان ، آکادمی دولتی نفت آذربایجان ، دانشگاه اقتصادی دولتی آذربایجان ، دانشگاه تعلیمی آذربایجان ، دانشگاه اسلاویان ، آکادمی دریایی دولتی آذربایجان ، دانشگاه نخجوان را بشماریم.
 برای تحصیل پزشکی در آذربایجان چه باید کرد؟
دانشجویانی که در دانشگاه پزشکی آذربایجان مستقر شده اند ، می توانند پس از 3 سال تحصیل در آذربایجان ، با انتقال در مقطع کارشناسی به ترکیه منتقل شوند و فارغ التحصیل خود را از دانشگاه های ترکیه دریافت کنند. دانشگاه هایی که فرصت انتقال را فراهم می کنند دانشکده پزشکی دانشگاه آتاتورک ، دانشکده پزشکی دانشگاه نجم الدین اربکان مرام ، دانشکده پزشکی دانشگاه تراکیا و دانشکده پزشکی دانشگاه یلدیریم بیازیت هستند. سهمیه 10 نفره در هر نفر باز می شود.​​

 
هزینه تحصیل در آذربایجان

دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، می بایست قبل از انتخاب کشور مقصد نگاهی به هزینه های تحصیل و زندگی در آن کشور داشته باشند. شاید یکی از دلایل اصلی دانشجویان برای تصمیم به تحصیل در آذربایجان، هزینه های پایین زندگی و شهریه های دانشگاه های این کشور است. قطعاً هزینه مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد و در هر مقطع نیز شهریه بسته به رشته متغیر است. اما به طور کلی می توان گفت که دوره های آمادگی بین 600 تا 2,000 دلار در سال، مقطع لیسانس بین 1,000 تا 2,500 دلار، مقطع فوق لیسانس بین 1,000 تا 4,000 دلار و نهایتاً شهریه دکتری چیزی حدود 1,500 تا 4,000 هزار دلار در سال برآورد می شود. علاوه بر شهریه، بخش دیگری که دانشجو باید برای آن برنامه ریزی مالی داشته باشد، هزینه های زندگی در کشور مقصد است. شاید این نکته قابل توجه باشد که هزینه های زندگی در آذربایجان در حدود 23 درصد پایین تر از ایران است.

​​

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی:

اصل و کپی مدارک شناسایی فرد متقاضی ویزای همراه
کپی گذرنامه فرد متقاضی ویزای همراه با حداقل 3 ماه اعتبار
پرداخت هزینه صدور ویزا
فرم درخواست ویزای همراه به همراه دو عدد کپی
کپی مجوز اقامت آذربایجان دانشجو
فیش واریز هزینه های ارسال دعوتنامه
نامه تمکن مالیدریافت مشاوره