​​​​​​​​​تحصیل در ترکیه به همراه بورسیه

امروزه تحصیل در رشته های گروه پزشکی مورد توجه اکثر دانش آموزان ایرانی قرار گرفته و بیشتر متقاضیان ایرانی ،کشور ترکیه را به خاطر مزایا و شرایط راحت تر برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. نا گفته نماند که برای ورود به رشته های گروه پزشکی در ترکیه  روش های مختلفی وجود دارد تا شما بتوانید نسبت به شرایط خود برترین دانشگاه و همچنین رشته را انتخاب کنید . ما در ادامه این مطلب به شرح این روش ها خواهییم پرداخت .
 
 
شرایط ورود به دانشگاه های خصوصی
 
·      پذیرش مستقیم از دانشگاه های برتر
·      پذیرش از طریق موسسه آرسیس  ( به همراه بورسیه )

 
یکی از دغدغه های ورود به رشته های پزشکی ترکیه سد کنکور می باشد که با توجه به سختی آزمون و رقابت خیلی شدید در آن ، بیشتر  متقاضیان سراغ گزینه های غیر قانونی مثل خرید صندلی و یا خرید سوالات آزمون می روند که این خود یکی از دلایل سخت بودن ورود با کنکور به این رشته ها است .

ولی شرایط در دانشگاهای خصوصی به این شکل نیست ، بیشتر این مراکز علمی که مورد تایید همه ی کشور های اروپایی و آمریکایی بوده و از رتبه های عالی برخوردار هستند، شرایط ورود بدون کنکور را برای علاقه مندان رشته های گروه پزشکی فراهم کرده اند ، به عبارتی شما با داشتن مدارک تحصیلی پایه می توانید به راحتی وارد رشته های پزشکی، دندان پزشکی ، داروسازی و دیگر زیرشاخه های پزشکی و همچنین رشته های مهندسی بشوید .
 
مدارک مورد نیاز :

·       مدرک دیپلم و ریز نمرات
·       مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات (در صورت وجود) 
·       پاسپورت
·       عکس

 
لازم به ذکر هست که دانشگاهای خصوصی ترکیه امکان انتقال بین دانشگاه ها را نیز به شما فراهم کرده اند و بعد گذراندن دروس پایه رشته ی مورد نظر میتوانید از این امکان برخوردار شوید.
 
 
 

​​​​​​​
·      پذیرش مستقیم از طریق خود دانشگاه
 
همانطور که حدس میزنید، دانشگاه های خصوصی ترکیه شهریه های زیادی برای رشته های گروه پزشکی در ترکیه در نظر گرفته اند و بنابه بالا بودن نرخ ارز در کشورمان، پرداخت این قبیل هزینه ها برای متقاضیان ایرانی دشوار شده است، برای مثال شهریه چند تا از دانشگاه های خصوصی ترکیه را با هم ببینیم.
 
·       Medipol University (Istanbul)           92,000 lir – 102,000 lir برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱
·       Okan University (Istanbul)               100,000 lir – 95,000 lir برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱
·       Lokman Hekim Uni (Ankara)           78,000 lir-62,000c lir   برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱
 

 


​​​​​​​​

​​​​​​​  ​
 
 ​​​​
​​​​​

​​​​​​​
​​​​
شرایط ورود به دانشگاه های دولتی
 

​​​​​​​
کشور ترکیه با دارا بودن تعداد زیادی دانشگاه دولتی با رتبه های عالی جهانی یکی از جذاب ترین کشور ها برای ورود به دوره های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و رشته های مهندسی و گروه هنر می باشد. دانشگاه های ترکیه هر ساله با برگزار کردن کنکور مجزا ، دانشجو های خارجی را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ،ثبت نام میکنند . آزمونYOS  و SAT  برای ورود به دوره های مختلف در دانشگاه های دولتی هست که هر دانشگاه با سوالات مختص خودش سالیانه  در تیر یا خرداد ماه برگزار میکند.  

مهاجرت به آلمان
مشاوره تخصصی

/

پزشکی | دندان پزشکی در ترکیه خیلی راحت تر از قبل

فرم ارزیابی رایگان

هر ساله موسسه ما با همکاری مشاوران مهاجرتی ترکیه، بورسیه های تحصیلی برای رشته های مختلف در دانشگاه های خصوصی ترکیه را ارائه میدهد که متقاضیان میتوانند هر ساله تا پایان دوره تحصیلی خود از این تخفیف شهریه بهره مند شوند. این بورسیه ها برای دانشگاه های مختلف میتواند متغییر باشد ولی به طور معمول تا ۶۰٪ از شهریه سالیانه دانشگاه های خصوصی را شامل میشود که متقاضیان عزیز میتوانند با پر کردن فرم مشاوره از آخرین بورسیه های این دانشگاه ها با خبر بشوند. بنابه درخواست های شما عزیزان این بورسیه ها بیشتر برای پزشکی در ترکیه و دندان پزشکی ترکیه می باشد.​​​​​​​

پذیرش از طریق موسسه آرسیس​​​​​​​