​ادامه تحصیل رایگان در آلمان

پرسش‌های متداول

مشاوره رایگان

/

پزشکی ترکیه با بورس


آلمان یکی از کشورهای پرطرفدار اروپایی برای مهاجرت تحصیلی و ‌کار است. تحصیل رایگان به زبان آلمانی و انگلیسی، مسافت کوتاه و آب و هوای نزدیک به ایران، امکان کاریابی حین تحصیل و همچنین دریافت ویزای کاری  بعد از تحصیل و ده ها دلیل دیگر سبب شده که کشور آلمان همه ساله  مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی  برای ادامه تحصیل رایگان در آلمان باشد . همچنین برخی افراد به بهانه اخذ اقامت در آلمان  برای تحصیل و با کاریابی به  این کشور مهاجرت می‌کنند.​​​

​​​برای ادامه تحصیل رایگان در آلمان از کجا شروع کنیم؟
​​​​​​​
۱. شروع پروسه با مشاوره تخصصی اولین قدمی است که باید در مسیر مهاجرت به آلمان بردارید تا با تمامی جنبه های ادامه تحصیل در آلمان آشنا شوید. مشاوران موسسه آرسیس شما را در زمینه ادامه تحصیل رایگان در آلمان همراهی خواهند کرد.
۲. انتخاب زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل 
 این مورد می تواند نسبت به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت باشد.ولی به طور کلی شروع یادگیری زبان آلمانی یکی از موارد اصلی پروسه مهاجرت به آلمان است.

مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان 
اگر زبان تدریس رشته ی مورد نظر شما زبان آلمانی باشد حتما نیاز است تا مدرک معتبر زبان آلمانی که برای مقاطع مختلف , B1 - B2 - C1 می باشد را به دانشگاه و همچنین سفارت آلمان ارئه دهید ، ولی در صورت انگلیسی بودن رشته ی تحصیلی ، نیاز به یکی از مدارک IELTS-TOEFL دارید ، ولی توصیه می شود که حتی با وجود انگلیسی بودن رشته ی مورد نظر شما در دانشگاه،  باید در کلاس های زبان آلمانی شرکت کنید تا در مصاحبه سفارت با مشکل مواجه نشوید. ( برای دریافت اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید)
۳. اخذ وقت سفارت
 یکی از اصلی ترین دغدغه ها در 
ادامه تحصیل رایگان در آلمان مشکل وقت سفارت آلمان در ایران است و با توجه به طولانی بودن زمان انتظار ( حدود ۲ سال برای مقطع کارشناسی) در خیلی از مواقع، موسسه آرسیس با استفاده از روش کشور میانجی از طریق کشور ترکیه ، زمان انتظار سفارت را به ۶ ماه کاهش می دهد ،  که برای کسب اطلاعات کامل تر می توانید  فرم مشاوره  را پر کنید  و یا با شماره موسسه تماس بگیرید.
۴. آماده سازی مدارک تحصیلی 
برای شروع پروسه اپلای نیاز است تا مدارک شما جمع آوری ، ترجمه و تایید شود، که این پروسه با مشاوره و راهنمایی موسسه توسط خود متقاضی انجام می گیرد. 
۵. انجام مکاتبات با دانشگاه 
 
با توجه به تصمیم متقاضیان ، دانشگاه مورد نظر انتخاب شده و مکاتبات و هر گونه اقدام حضوری و غیر حضوری از طرف موسسه انجام می شود، تا پذیرش قطعی از دانشگاه یا دانشگاه های مورد نظر به دست موسسه برسد.
۶. مشاوره دریافت ویزا : ویزای شما مهمترین مرحله پروسه مهاجرت شماست بنابراین موسسه آرسیس با توجه به تجربیات قبلی و تغییرات فعلی سفارت شما را در این زمینه راهنمایی می کند و مشاوره های لازم جهت تهیه مدارک سفارت را در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهد تا شما در مسیر ​ادامه تحصیل رایگان در آلمان اصلی ترین قدم را با ما صحیح بردارید.

​​​​​​​

ارزان ترین شهرهای آلمان برای یک دانشجو
همانند همه شهرهای بزرگ در کشورهای مختلف که هزینه های زندگی بیشتر از سایر شهرهاست، در آلمان نیز اجاره ها بطور قابل توجهی از شهری به شهر دیگر متغیر است. بیشترین هزینه مسکن دانشجویان در مونیخ ( اجاره ماهیانه: 387 یورو)، کلن و فرانکفورت (375 یورو) و هامبورگ (373 یورو) است.
در این قسمت می توانیم، از ارزانترین شهرهای آلمان که برای زندگی دانشجویی مناسب هستند، چهار شهر واقع در شرق آلمان را بیان کنیم.​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​

ارزان ترین محل اقامت دانشجویی
Leipzig (264 euros)
لایپزیگ یک شهر نمایشگاهی تجاری است که نه تنها در آن اجاره مسکن کم و هزینه های زندگی مناسب است، بلکه با امکانات تفریحی فراوان، زندگی شبانه پر جنب و جوش ، می تواند یکی از گزینه های مناسب برای ادامه تحصیل در آلمان باشد.
​​​​​​​


Dresden (264 euros)
درسدن همچنین فرصت های زیادی برای ارائه به دانشجویان بین المللی دارد، گفته می شود تعداد باشگاه های دانشجویی در اینجا بیش از دیگر شهرهای آلمان است.


​​​​​​​​​​​​​​
Jena (265 euros)
جنا شهری با صدهزار ساکن ، حال و هوایی کاملا آرام دارد. یکی از دانشگاه های معروف آلمان به اسم فردریش شیلر در این شهر واقع شده. اگرچه دانشکده های مختلف دانشگاه فردریش شیلر در سراسر شهر گسترش یافته است، اما می توان به راحتی بدون وسیله نقلیه به آنها دسترسی داشت.


​​​​​​​
​​​​​​​هزینه های زندگی در شهرهای آلمان 
​​​​​​​
به طور کلی هزینه های زندگی در آلمان با توجه به شهری که شما انتخاب می کنید بسیار می تواند متفاوت باشد از همین رو با توجه به شهرهایی که ما در بالا به آن ها اشاره کردیم لایپزیک ارزان ترین شهری است که می توانید در آن اقامت داشته باشید و نسبت به شهر های بزرگ مثل مونیخ ، با هزینه ی کمتری زندگی کنید.
اگر آلمان مقصد شما برای تحصیل است، باید بدانید که هرچند تحصیل در آلمان رایگان است اما بازهم برای اقامت و زندگی در این کشور مستلزم  پرداخت هزینه هایی می باشید؛ مطمئنا هر دانشجویی قبل از انتخاب کشور مقصد برای ادامه تحصیل یا
مهاجرت تحصیلی، هزینه هایی از قبیل دانشگاه ، مسکن و بطور کلی هزینه های زندگی در آن کشور را در نظر  می گیرد.
بطور متوسط هزینه زندگی دانشجویی برای هر فرد درآلمان ، 850 یورو در ماه می باشد، ولی این مبلغ بنابه موارد زیادی میتواند کمتر و یا بیشتر باشد. بیشترین و یا مهمترین  هزینه مصرفی به غیر از هزینه غذا و مسافرت، هزینه یک مکان برای زندگی است؛ که  اجاره ماهیانه در آلمان بطور متوسط 323 یورو می باشد.

بیمه درمانی در آلمان برای دانشجویان
بیمه درمانی برای دانشجویان در مدت زمانی که در کشور آلمان تحصیل می کنند اجباری است که حدود ۱۷۷ یورو می باشد، اگر دانشجو کمتر  از ۳۰ سال سن داشته باشد، می تواند بیمه درمانی ارزان تری پیدا کند .
 
​​​​​​​
مشاغل پر درآمد در آلمان

توسعه دهنده PHP ، مشاور IT ، مدیریت توسعه کسب و کار ،مهندسی پروژه ، مدیریت بازاریابی، مدیریت پروژه IT، مهندسی عمران،. مشاور SAP،. مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی میکروبیولوژی، ژنتیک​​​​​​​


​​​​​​​​​​​​​​
زبان آلمانی 
بعد از زبان انگلیسی دومین زبان پرطرفدار اروپا ، زبان آلمانی است. آلمانی زبان مادری حدود 100 میلیون نفر در سراسر جهان است و در مجموع بیش از 130 میلیون نفر به این زبان صحبت می كنند.
 زبان آلمانی، زبان رسمی در کشورهای آلمان، اتریش و لیختن اشتاین و یکی از زبان های رسمی در سوئیس و لوکزامبورگ به شمار می آید. همچنین این زبان در لیست پرکاربردترین زبان های جهان در رتبه یازدهم قرار دارد.


​​​​​​​
شش واقعیت جالب در مورد زبان آلمانی
در اینجا شما را با ویژگی های زبان آلمانی آشنا می کنیم ، از کلمات بسیار طولانی گرفته تا یک حرف منحصر به فرد.


۱. زبان آلمانی سه نوع است
در بسیاری از زبان های عاشقانه ، اسامی یا مذکر هستند و یا مونث ، و این باعث می شود که آنها برای انگلیسی زبانان  به اندازه کافی دشوار باشند. آلمانی حتی یک مرحله جلوتر می رود: یک اسم نیز می تواند خنثی باشد. جنسیت یک کلمه صرفاً توسط دستور زبان تعیین می شود. به عنوان مثال ، "Das Mädchen" (دختر) خنثی است ، حتی اگر به یک  زن اشاره داشته باشد.
 
۲. همه اسم ها با حروف بزرگ نوشته می شوند
در زبان آلمانی ، بدون استثنا همه اسم ها با حروف بزرگ نوشته می شوند. برخلاف انگلیسی که در مورد نام های خاص اینگونه است.
 
۳. آلمانی حرف منحصر به فردی دارد
آلمانی از الفبای لاتین استفاده می کند. با این حال ، یک صامت اضافی دارد: ß ، "Eszett" نامیده می شود. این نامه هرگز در ابتدای کلمه نمی ایستد و به دنبال یک مصوت بلند یا دیفتونگ ، به صورت دو برابر می شود.

۴. کلماتی که فقط به زبان آلمانی وجود دارند
برخی اصطلاحات به هیچ زبان دیگری وجود ندارد. به عنوان مثال ، "fremdschämen" به شرمساری که از طرف شخص دیگری احساس می شود اشاره دارد. و "فرنوه" (داشتن اشکال سفر ، شهوت پس از ماجراجویی) نقطه مقابل "هایموه (دلتنگی) است.
 
۵. طولانی ترین کلمه آلمانی
 
آلمانی با کلمات طولانی بی وقفه شناخته می شود. یکی از طولانی ترین "Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung" (آیین نامه تفویض اختیار در مورد مجوزهای انتقال زمین) است. این نوگرایی از مقام رسمی ناشی می شود. اما هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد: چنین کلمات کرم پهن تقریباً همیشه می توانند به قسمتهای قابل فهم خود تقسیم شوند. به عنوان مثال ، "Staubsauger" (جاروبرقی) از کلمات "گرد و غبار" و "مکیدن" تشکیل شده است.

 

​​​​​​​


 

 
 
 

​ادامه تحصیل رایگان در آلمان

فرم مشاوره رایگان
دانلود منابع زبان آلمانی