​​​​ویزای کورس زبان فرانسه

تحصیل دوره زبان در فرانسه

دوره زبان فرانسه
مشاوره رایگان

/

برای افرادی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی به خصوص در دوره لیسانس و رشته های هنر و گروه پزشکی در کشور فرانسه را دارند ، تحصیل در دوره زبان در فرانسه کارآمد و مفید می باشد.​​​​​​​
معمولاً کسانی که به تحصیل دوره زبان فرانسه می پردازند افرادی هستند که قصد تحصیل رایگان در فرانسه را دارند.

​​​​​​​ ​​​​​​​

دوره‌های یادگیری زبان فرانسه، در خود کشور فرانسه مزایای زیادی دارد که یادگیری زبان فرانسه در محیطی فرانسوی زبان،
بهره مندی از اساتید فرانسوی زبان ، یادگیری با لهجه صحیح، بهره مندی از بهترین متدهای آموزشی و معتبرترین منابع آموزشی، استفاده از همایش ها و سمینارهای محلی و یادگیری فرهنگ همگام با آموزش زبان فرانسه از جمله این مزایا می‌باشد.

​​​​​​​


از ویژگی منحصر بفرد کورس زبان فرانسه در کشور فرانسه که برای متقاضیان جذابیت بسیار بالایی ایجاد کرده هست این است که امکان اخذ پذیرش در هر مقطع زمانی وجود دارد و متقاضی پس از تکمیل مدارک می تواند بین 3 تا 6 ماه بعد در کشور فرانسه حضور داشته باشد و پروسه آموزش زبان فرانسه را آغاز نمایدطول این دوره ها بین 4.5 ماه تا 2 سال می باشد که متقاضی می تواند با توجه به نیاز خود دوره ی متناسب را انتخاب نماید. البته مشاوران موسسه در این زمینه راهنمایی های لازم را به متقاضی ارائه می دهند، تا متقاضی بهترین و صحیح ترین انتخاب را داشته باشد.


​​​​​​​​​​​​​​
پیش‌نیازهای اخذ پذیرش در دوره‌های زبان فرانسه​​​​​​​

جهت ثبت‌نام و اخذ پذیرش در دوره‌های زبان فرانسه در دانشگاه و یا کالج‌های معتبر کشور فرانسه و همچنین اخذ ویزای دانشجویی شرایط خاصی وجود دارد​​​​​​​.
شرایط سنی متقاضی:
متقاضیان دارنده مدرک پیش‌دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید (پایان تحصیلات 12 ساله): حداکثر سن 24 سال تمام
متقاضیان دارنده مدرک کاردانی: حداکثر سن 26 سال تمام
متقاضیان دارنده مدرک کارشناسی : حداکثر سن 32 سال تمام
متقاضیان دارنده مدرک کارشناسی ارشد: حداکثر سن 39 سال تمام

گپ تحصیلی: میزان گپ تحصیلی از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی حداکثر 6 سال (در صورتی که گپ تحصیلی بیشتر است باید با سابقه کار پوشش داده شود.)
اثبات تمکن مالی: اثبات تمکن مالی حداقل 7000 یورو بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد
آشنایی نسبی با زبان فرانسه: جهت اخذ ویزای دوره زبان فرانسه ارائه مدرک زبان الزامی نیست. اما جهت افزایش شانس ویزا می‌بایست متقاضیان با زبان فرانسه در سطح A2 آشنایی داشته باشند.

​​​​​​​

​مدارک موردنیاز برای پذیرش دوره زبان فرانسه
یکی از مراحل شرکت در دوره زبان فرانسه در کشور فراسه، گردآوری و ارسال مدارک به سازمان مهاجرت و سفارت فرانسه  است. هر کالجی در فرانسه ممکن است مدارک متفاوتی را جهت شرکت در کورس زبان فرانسه از شما درخواست کند. اما به طور معمول مدارکی که در پروسه پذیرش و اخذ ویزای دوره زبان  مورد نیاز است عبارتنداز:
۲ قطعه عکس

  • – پاسپورت با حداقل ۱ سال اعتبار
  • – کپی صفحه اول پاسپورت
  • – نامه پذیرش از کالج فرانسه
  • – ترجمه شناسنامه همراه با مهرهای تأیید و همچنین ارائه اصل و کپی آن
  • – ۲ نسخه تکمیل‌شده از فرم درخواست ویزای بلند مدت تحصیلی
  • – ترجمه رسمی رزومه یا CV به زبان فرانسوی و یا انگلیسی
  • – ترجمه رسمی انگیزه‌نامه به زبان فرانسوی و یا انگلیسی
  • – مدارک تحصیلی متناسب با مدرک تحصیلی متقاضی
  • – گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل
  • – برگه مرخصی برای دریافت ویزای تحصیلی در صورت نیاز
فرم ارزیابی رایگان

مختصری درباره فرانسه 
پایتخت : پاریس
زبان: فرانسوی
واحد پول : یورو
جمعیت: 67.39 (2020)

معرفی دوره‌های زبان در کشور فرانسه


دوره زبان فرانسه یکی از متداولترین روش‌های مهاجرت به فرانسه بدون نیاز به مدرک زبان است. با دریافت ویزای زبان فرانسه، دانشجویان می‌توانند در فرانسه زبان این کشور را یاد بگیرند و پس از دریافت مدرک زبان وارد دانشگاه شوند؛ همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس به زبان فرانسه در کشور فرانسه رایگان است.

​​​​​​​

به همین دلیل متقاضیان تحصیل رایگان در فرانسه ترجیح می‌دهند تا جهت تقویت زبان و دریافت مدرک معتبر زبان، در دوره‌های زبان فرانسه شرکت کنند و همچنین با فرهنگ غنی فرانسه و فرصت‌های تحصیلی پیش رو از نزدیک آشنا شده و بتوانند تصمیم صحیحی جهت انتخاب رشته ی تحصیلی و نیز مسیر مهاجرتی و شغلی خود بگیرند. دوره‌های زبان در کشور فرانسه در دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی یا خصوصی برگزار می‌شود. به‌ صورت کلی این دوره‌ها بصورت ترمیک برگزار می‌شود و هر سال شامل 2 ترم 4.5 ماهه است. دوره‌ها از سطح مبتدی (A1) آغاز شده و تا سطح حرفه‌ای (C2) ادامه پیدا می‌کند، ولی با توجه به شرایط متقاضی امکان ثبت‌نام در دوره‌های مختلف وجود دارد و معمولا دانشجویان ایرانی بعد گذراندن دوره A1 در ایران، وارد دوره های بالاتر در فرانسه می شوند.


بیش از 260 میلیون نفر در سراسر دنیا به زبان فرانسوی صحبت می کنند. زبان فرانسه به نوعی زبان رسمی سیاست است. این زبان، یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد، دادگاه بین‌المللی لاهه، شورای اروپا، ناتو، صلیب سرخ، عفو بین‌الملل، پزشکان بدون مرز، کمیسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان‌ها و مراکز بین‌المللی جهان است. تسلط به زبان فرانسوی امتیاز خوبی برای  تحصیلی در فرانسه است حتی اگر برای ادامه تحصیلات تکمیلی در این کشور لزوما به تسلط به این زبان نیاز نباشد؛ بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کار را دارند بایستی مدرک زبان فرانسه را اخذ نمایند. همچنین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی را دارند می بایست مدارک لازمه را اخذ نمایند.

 آشنایی با زبان فرانسه و شرایط عمومی دوره ها​​​​​​​

مزایای دوره‌های زبان فرانسه

معرفی بهترین کالج‌های زبان در کشور فرانسه​​​​​​​

هزینه ثبت نام کورس های زبان فرانسه​​​​​​​
هزینه شرکت در دوره زبان فرانسه بین 1000 تا 4000 یورو در سال می باشد که نسبت به مدت دوره و شهر و دانشگاه متغیر می باشد، بعد از پایان کورس زبان فرانسه و با توجه به سطح زبان دانشجو، متقاضیان تحصیل در فرانسه می توانند به صورت رایگان در دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل بدهند و یا در صورت تمایل جذب بازار کار شوند.​​​​​​​

1.کالج زبان بریلتز (Berlitz college):


این کالج بین المللی، دوره‌های زبان فرانسه را در ۲۸ مرکز در سراسر فرانسه و تقریبادر بیشتر شهرهای بزرگ ارائه می‌دهد. دوره‌های زبان فرانسه در این مرکز بصورت خصوصی و یا گروهی تشکیل می‌شود؛ حتی می توانید این دوره‌هارا در دفتر یا محل کار خود برگزار کنید. شهریه دوره‌ها با توجه به بسته آموزشی که انتخاب می‌کنید،متفاوت است. کالج زبان فرانسه برلیتز در مناطقی مانند: بوردو، بولن، بیلانکورت، سرجی، دانکرک، اوری، گرنوبل ملان، لو هاور، لیل، لیلون، مارسی، نانت، نیس، پاریس، روئن، سن ژرمن آن لای، سنت اتین، سنت لوران بلنگی، سنت دنی، استراسبورگ، تولوز و ورسای مرکز آموزشی دارد.​​​​​​​
​​​​​​​


2.کالج زبان فرانس لنگ (France Langue):


این کالج زبان، با شش مدرسه در سراسر کشور فرانسه، دوره‌هایی را برای تمام سطوح فرانسوی و تخصصی فرانسوی ( به عنوان مثال تجارت، حقوق و پزشکی)، دوره‌هایی برای تعلیم معلمان فرانسوی و آمادگی برای امتحان (TEF،DELF،TCF) ارائه می‌دهد. همه اساتید فرانسوی در کالج زبان فرانس لنگ، دارای مدرک دانشگاهی ویا مدرک رسمی تدریس زبان هستند.
همچنین این کالج دارای اعتبار FFL Campus France، IALC (انجمن بین المللی مراکز زبان)، CSN (اعتبارنامه‌ توسط کشورهای اروپای شمالی) است.​​​​​​​3.کالج زبان آیلانس فرانسیس (Alliance Francaise):


این کالج زبان فرانسه، مؤسسه مشهور زبان فرانسوی آیلانس فرانسیس تقریبا در همه جا (هم در فرانسه و هم در سراسر دنیا) شعبه دارد. در واقع، این برنامه به ترویج زبان فرانسه در سراسر جهان از طریق کلاس‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و صدور گواهینامه فرانسوی اختصاص دارد. کلاس‌های زبان فرانسه همه سطوح را از مبتدی کامل (سطح A1) تا پیشرفته (سطح C) راپوشش می‌دهد.

​​​